Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskuse

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dobré ráno

pakuška,26. 5. 2020 5:27

a dobrý den přeju. A už to frčí, jdu do školy...

Re: Dobré ráno

komodor,26. 5. 2020 8:33

Já si pořád dneska myslím že je pondělí ...no nevím... Hezký den přeji všem a hlavně zdraví...

Re: Re: Dobré ráno

mary,26. 5. 2020 8:40

No vidíš a já včera myslela,že dnes bude středa :-)))

Re: Re: Re: Dobré ráno

pakuška,26. 5. 2020 10:33

Tak já už mám režim, tak se zdá, že se začínám v čase orientovat))

Pěkný večer.

kočka modroočka,23. 5. 2020 21:47

Už jsem se trochu vzpamatovala z toho co se přihodilo dceři. Takže embolku dostala asi v 7 večer. Zavolali rychlou, ta ji odvezla do Brna Bohunic. Po nějaké době mladý volal jak to s ní vypadá. Na to mu odpověděli, že nikoho toho jména nepřijímali. Tak obvolával Brněnské nemocnice...nikde nebyla. Zavolal nazpět do Bohunic a tam mu jiná sestra řekla, že ji jen vyšetřili na ambulanci a odvezli na kardiochirurgii ke svaté Anně. V 0.30 hod ji šli operovat. Měla velkou hrudní operaci. Byla napojená na mimotělním oběhu. Rozřízli jí hrudní kost a přeřezali žebra. Vyčistili jí srdce od sraženin a to samé udělali i s plícemi. Pak jí vytahovali tromby i z nohou. Skončili v 6 ráno. Pak byla nějakou dobu v umělém spánku. Ve středu dceru převezli do nemocnice v Mostištích. Nejdřív ji dali na následnou péči. Tam jsem loni byla i já po operaci kolene. Jenže tam nemají přístroje na hlídání životních funkcí. Po chvíli za ní přišel primář z NIPu. Povídali si a po chvíli naznal, že si ji vezme na svoje oddělení, že má i klidovou dušnost. Takže je na oddělení kde pracuje, jenže teď jako pacient. Všichni se jí ptají kde ji resuscitovali. Když jim řekla, že nikde, nechtějí tomu ani věřit. Teď má tu nejlepší péči. Sama říká, že se o ni starají víc než o jiné pacienty. Večer za ní chodí Dr z JIP jestli něco nepotřebuje.... Primář jí objednal nějaká vyšetření. Zatím jí dělali ultrazvuk srdce. Prý měla pravou polovinu srdce značně zvětšenou a pracuje jí jen malá část pravé poloviny, proto ta klidová dušnost. Časem by se to mělo zlepšit. V Brně jí řekli, že ji možná pomohla vrozená srdeční vada o které jsme nevěděli. Bývá to u miminek, že po narození mají otvor v přepážce mezi síněmi, který časem zaroste. Jí otvor nezarostl. A to jí možná zachránilo život, že tím otvorem se nějaká krev do oběhu dostala. Dcera psala, že může pouze ležet na zádech, nesmí si ani sednout. Nepřetržitě jí kape infuze s léky. Teď se akorát můžeme jen modlit aby všechno dobře dopadlo. Primář prý řekl, že každopádně měla brát léky na ředění krve, že jí je neměli vysazovat. Proto se asi hodně snaží aby byla v pořádku. Prý jí řekli, že bude v nemocnici ještě minimálně měsíc.

Re: Pěkný večer.

pakuška,24. 5. 2020 6:59

Tak to je nářez... Kočko, k tomu nemám co říct, nemám slov, jen ať je dcera v pořádku. A kde jsou děti? Stará se táta a nebo jsou u tebe?

Re: Re: Pěkný večer.

kočka modroočka,24. 5. 2020 23:00

Pakuško, děti jsou doma.Mladý je chtěl přivézt k nám, ale vnučka nechtěla, protože mají doma 3 kočky. Dřív měli 2, ty u nás bývaly v pohodě. Asi před rokem a půl si dcera přivezla starší kočku a ta se děsně bojí. Ani se mnou nekamarádí když jsem u nich. Vnučka měla obavu, že táta jim nebude dávat žrát a pít. Poslední dobou do nich jen kopal. Tak řekla, že zůstane doma. A vnuk když to slyšel, tak prohlásil, že k nám sám nepojede. Vnučka teď vede celou domácnost. Chodí nakupovat, vaří, uklízí a i pere. Předčasně dospěla. Táta chodí do práce a po tu dobu jsou děti samy doma. Občas jim zavolám a zkontroluju aspoň po telefonu. Minimálně do prázdnin bude dcera v nemocnici. Možná i déle. Pak jí určitě dají lázně. Psala jsem jí ať lázně neodmítá. Klidně se k nim nastěhuju když to bude potřeba. Až v září půjdou děti do školy, tak bude potřeba na ně aspoň ráno dohlédnout. Jen doufám a modlím se aby to s dcerou dobře dopadlo. Myslím, že úplně vyhráno ještě nemá.

Re: Re: Re: Pěkný večer.

pakuška,25. 5. 2020 22:17

Koči, o tom nepřemýšlej. Mysli na to, že je z nejhoršího venku a má tu nejlepší péči. Ona má pro co žít, tak to dá.

Re: Pěkný večer.

mary,24. 5. 2020 7:58

No Koči,až mě z té zprávy mrazí. Před chvílí jsem také četla zprávu od sestřenice,kde mě píše,že její dceru odvezla rychlá a že to nevypadá dobře.Už předtím prodělala rakovinu a zvládla ji.Přibrala zpátky 20kg,prostě byla v pohodě.Až teď před časem mě psala,že zase shodila,že většinou leží,no a včera ji odvezli.Takže držím dceři palečky.

Re: Re: Pěkný večer.

kočka modroočka,24. 5. 2020 23:08

Maruško, děkuji.Je hrozné se takhle dívat na vlastní dítě když mu nemůžeš pomoci.

Hezký den přeji všem...

komodor,25. 5. 2020 8:35

https://www.televizeseznam.cz/video/zajimava-videa/nad-krasnym-snimkem-se-rozplyva-cely-svet-relax-pod-rozkvetlymi-tresnemi-64062096

Re: Hezký den přeji všem...

pakuška,25. 5. 2020 22:12

To je hezkýýý) A ten orangutánek hned po tom je taky krásnej.

Карта распространения коронавируса

DavidRooma,24. 5. 2020 21:02

Онлайн мониторинг заражений коронавируса https://coronavirus-novosti.info/poslednie-novosti-i-statistika-na-karte-v-brunee.html

Hezkou neděli...

komodor,24. 5. 2020 6:23

přeji všem a hlavně zdraví ...)

Re: Hezkou neděli...

pakuška,24. 5. 2020 7:01

Venku je příjemně, ale strašej tam mračouni) Tak hezký den...)

Jetam krásně hnusně

pakuška,23. 5. 2020 7:01

Pomalu jsem začala zapomínat jak takové deštivé počasí vypadá. Odvykla jsem venčení v dešti. Těm přeháňkám se člověk vždycky vyhnul. Ale nevadí, tak tu procházku zkrátím. Louka bude zarostlá, to se bude líbit havěti)
Přeji příjemně prolenošený den) ...když je to spavé počasí)

Re: Jetam krásně hnusně

mary,23. 5. 2020 7:21

Dobré ráno.Když jsem to viděla,jak to venku vypadá,tak jsem byla potěšena,jenom Kristiánek moc ne. Jenom se vyčůral a už to otočil domů.:-)Holt budeme muset ven ještě jednou.

Re: Re: Jetam krásně hnusně

komodor,23. 5. 2020 7:51

No jo prší...tak dneska dojde na zdravou stravu...mám tam sardinky zavináče cottage kefír hroznové víno cherry rajčátka tak to docela jde...ven se mi nechce... Hezký den přeji všem a hlavně zdraví...

Re: Re: Re: Jetam krásně hnusně

mary,23. 5. 2020 8:15

Já musím uvařit něco nenadýmavého,protože v pondělí jdu na sono ledvin,takže dva dny předtím nesmím nic nadýmavého. V sobotu jinak míváme vždycky něco z luštěnin.Takže dnes vařím jak na Moravě jí říkáme "erteplovů máčku" :-)

Re: Re: Re: Re: Jetam krásně hnusně

pakuška,23. 5. 2020 17:42

Jsem nějaká zdrchaná. Byla jsem podpořit oblíbenou hospůdku. Už mi chyběly ty jejich ovocné knedlíky, tak jsem zhřešila))