Diskuze
Komentáře
Přehled komentářů
Hlavně to přejižijte bez újmy na zdraví. Paní Seržantová, kdy se sejdeme u Veselíka))) Počasí je na to zralé. Jen já se tím jakási přezrálá)) Ale musí tam být krásně. Ve čtvrtek jsem jela po Evropské, tak mi slza z nostalgie ukápla. Ale kdo í, jak to tam dnes vypadá. Všude jsou vpuštěni cyklisti a to je pro pěšáky mor. Jestli jezdí i tam (a předpokládám, že ano, protože ti se omezují minimálně), tak je to zabitý. Jinak vyhlížím prázdniny, už jen týden a bude veseleji))
Mary, šetři se v těch vedrech. Naše generace na to není nastavená, tak nám to dává zabrat. Mně teda nejvíc vadí ty výkyvy. Ale v baráku je asi líp než v paneláku. I když musím uznat, že zateplení je znát. Hlavně odizolovali pořádně i střechu a to je základ.
Kočko, holka, ti čápi mi letos dávají zabrat. Florián z Milína přiletěl na hnízdo celý krvavý a ze zobáku mu kapala krev. Ani krmit nemohl, jak byl na zobák citlivý. Ale zotavil se rychle. Polehával na hnízdě a dokonce chtěl ujídat čápatům. Ale už za dva dny vypadal líp a teď už je to zase on. Všichni jsme si oddychli. Vypadal hrozně fiží měl celé od krve a čápata byla taky potřísněná, jak se oklepával. Ten nejmenší se k němu tulil, ten byl upatlaný taky. Dokonce se škorpila čápata. Jestli to byla nervozita z tátova chování nebo to dělala ta krev? Kdo ví. No a v Bukách se nemůžeme dočkat, kdy konečně opustí to druhé vajíčko a budou volní. V těch vedrech je to asi na hnízdě taky úmorné. Sameček se z hnízda nedostal 8 hodin, protože Betynka si lovila. Já si myslím, že už ví. Ale když se vrátila večer domů, sedla na něj znova a teď ho zase opečovává. Bude muset prasknout, jako to první. Je to smutný pohled.
Jdu na ně juknout)
Mějte se krásně, šetřete se a dodržujte pitný režim)
Re: Přeji klidný letní den, pokud nahlídnete za veder
kočka modroočka,24. 6. 2026 19:37
Též všechny zdravím.
Pakuško, letos je to s čápy špatné. Na Mladé Buky občas kouknu na kameru, tak vím, že pořád sedí na vejci. Nemůžou se smířit s tím, že nebudou mít mladé...
U nás před 14 dny zase probíhal stavební ruch. Opět bourali, vložkovali komín, vrtali nám díru do zdi a vedli nové vedení do komína. A ten bordel, co po nich zůstal. Sice to nejhorší po sobě uklidili, ale ten jemný prach z cihel a omítky, to zůstalo na mně. Bylo to po celém baráku. Pak se zazdívaly díry, včeea synek sekal zeď na nové vedení elektřiny, takže opět prach všude.
Ještě, že už za týden v neděli odjíždím k moříčku. Na to se těším! A ještě jedna zpráva. Už vím, co budu dělat příští rok v létě. 14. července 2027 mám nástup v nemocnici na výměnu druhého kolene. Dovolenou příští rok budu muset stihnout do poloviny června. Pak budu obíhat předoperační vyšetření....
Takže si všichni užívejte léta, ale ve stínu.
Pakuško,
kočka modroočka,28. 5. 2026 19:46
Koukla jsem na Mladé Buky. Všichni jste sledovali drama v Třebíči. Terezku jsem už pomalu obrečela a ona je nakonec živá. Nechápu Evžena, že ji nechtěl pustit na hnízdo. Nějak mu přeskočilo v hlavě.
Sledovala jsem to na telefonu. Pak jsem viděla, že už byly za řekou auta a lidé šli pod komín. Šla jsem zapnout noťas. Než mi naskočil, zjistila jsem, že mláďata jsou už pryč a na hnízdě je už Terezka. A Evžen se šel v klidu nažrat. Chudák Terezka. Teď bude smutná, že už nemá mrňousky v hnízdě.
Re: Pakuško,
pakuška,6. 6. 2026 15:47
Zdravím všechny nahlídnuvší :) Přeji krásné letní dny.
Ahoj Koči,
teď je smutno v Bukách :( Z vajíček nic není. Zdálo se, že obě měla dírky, ale nic se nakonec nevyklubalo. Měli jsme 9 dní mezi vajíčky, dneska je to 36 dní od snesení druhého. Je ta sezóna jakási divná. Spousta nevylíhlých vajíček, častý úhyn dospělých, eliminace mladých pozřením. V Bukách je člověk, který dělá tabulku hnízd, kde jsou data snůšky, líhnutí, úhynů, adresy kamer a případně poznámky. Má to vymakaný. Většinou tam dá odkaz někdy navečer, když jí má aktualizovanou. Kdyby tě to zajímalo, koukni k nám, případně tam můžeš požádat modré štíty (moderátory debaty) o odkaz na tabulku od Mirka.
Všechny vás
Mrs. Seržantová,7. 5. 2026 9:32opět zdravím. Koukám, že Pakuška s Kočkou asi pilně sledují čapí rodinky a Mary snad vyráží na nějaké procházky. Budeme mít další prodloužený víkend díky zítřejšímu státnímu svátku, tak si ho příjemně užijte. Snad vyjde i hezké počasí. Pakuško, brzy budou za rohem vykukovat prázdniny. To bude zase fajn, i když mi připadá, že ty poslední byly teprve nedávno. A Maruš zase vyrazí k moři. Nějak se nám ten koloběh točí stále rychleji. Tak přeji klidné dny.
Re: Všechny vás
mary,7. 5. 2026 10:45Zdravím všechny. No,nějak jsem v těch procházkách polevila.Holt roky přibývají a odráží se to i v té hlavě :-) I na té naší zahrádce se to odráží :-)
Re: Všechny vás
kočka modroočka,11. 5. 2026 18:43
Též všechny zdravím. Paní Seržantová, máte přehled. :) Za 2 měsíce se už budu cachtat v moři. Už se moc těším.
Jinak jsem teď byla dost vytížená. Minulý týden jsem první 3 dny nějak moc nepobyla. V pondělí Dr v ZR, v úterý jsem byla s důchodci z Kabla na celodenním zájezdě. Bohužel, byl asi úplně poslední. Fabrika už nám důchodcům na zájezd nechce přispívat. Ve středu jsem byla opět v Brně na infuzi. Jízda po D1 je opravdu adrenalin. Vždy se nervuju, jestli stihnu přijet včas. Kolony na dálnici jsou děsné. Občas se provoz i zastaví. Tentokrát za Domašovem něco na D1 opravovali, proto jsme museli sjet na souběžnou komunikaci a tam byl pro změnu zase semafor. Tam jsme ztratili víc než 5 minut. Po nájezdu na D1 opět kolony. Nejvíc mě štvou, že se kamiony předjíždějí, i když jsou všude značky, že mezi 6-22 hod je zákaz předjíždění pro kamiony. Tam se také ztratí hezkých pár minut. Za měsíc na infuzi musím jet busem, protože ji mám přesunutou ze středy na úterý. Syn bude spát po noční a navečer na noční zase pojede. Zase se kouknu na AZ Tower, prozatím nejvyšší budovu v ČR.
Koukám na čápy, prozatím sedí na vejcích. Ale už brzy by se měli malí líhnout. To pak bude živo na hnízdě. V Třebíči mají letos 5 vajec. Pokud se všechny vylíhnou, rodiče budou mít co dělat, aby je uživili.
Re: Re: Všechny vás
pakuška,16. 5. 2026 20:05
Zdravím vás všechny a jsem ráda, že vás tady můžu číst a pozdravit. Paní Seržantová, řeknu vám, že mám pocit, že před chvílí bylo září a už se chystáme na rozlučku se školním rokem. Je to hrůza, jak to letí. Vždyť Jasmínku mám už tři a půl roku! Prázdniny utečou a jsou tu zase ty otravné Vánoce... Mary se, stejně jako všichni ostatní, přizpůsobuje svým možnostem a snad je v rámci těch možností v pohodě. Možná trochu neohrabaně řečeno, ale vy mijistě rozumíte ;) Maruško, psalas, že jsi v Bukách na chatu, ale nikdy jsem tě tam nezaznamenala. Chodíš do Třebíče na YouTube? Občas (tedy spíš výjimečně) tam taky nakouknu, ale ani tam jsem kočku Marii neviděla. Jinak hodně koukám do Milína, ale tam není chat. Bylo tam drámo s černým čápem a teď se to tam už klube. V Mladých Bukách brzy ráno pozdravím (taky ne vždycky) a pak tam většinou bývám kolem poledne a dál nepravidelně. Tak se někdy ukaž. Mějte se všechny jak nejlíp umíte a zase se někdy ukažte. (No a na čápy můžete přijít všechny)
PS: Ani nevím, jestli jsem tu někdy psala, že je tam jedna sledovatelka čápů, která sledovala slavný Zemanland s naší (tedy Komodorkovou) Dášenkou. Měla nás moc ráda:)
Re: Re: Re: Všechny vás
kočka modroočka,22. 5. 2026 19:08
Zdravím všechny, co nakouknou.
Pakuško, na chaty moc nechodím ani v Třebíči. Sleduji online kamery. Včera v Třebíči Byli 3 mrňousi vylíhnutí. V Bukách asi ještě malí nejsou. Četla jsem, že by se měli líhnout někdy kolem 25.5.
Jinak teď doma bojujeme s mravenci. Takovou invazi jsme doma ještě neměli. Nakoupila jsem nástrahy a teď musíme čekat, než hnízda vymřou.
Včera si synek, ten starší, přivodil úraz. Mohli jsme dělat jelita. Řízl se pilkou do levé ruky meti palcem a ukazováčkem. Krve bylo jako na jelita. Sám si dojem do nemocnice v Mostištích a tam mu to sešili. Neschopenku si nevzal, tak nevím, jak to dnes na noční zvládne. Má teď 3 noční po sobě. Dopoledne byl na tetanovce.
Někdy v červnu nám prý konečně přijdou dodělat ten komín z kuchyně. Pak musíme vymalovat. Jen nevím, jak si to můj muž představuje, když začátkem července jedeme na dovolenou. To budou zase nervy....
Re: Re: Re: Re: Všechny vás
pakuška,27. 5. 2026 16:59
Ahoj koči) Já myslela, že občas prohodíš slovo pod přenosem. Tfuj, jenom to čtu, jak se syn zranil a úplně mi naskakuje husina. Brr. Vypadá to, že z toho prvního vajíčka nic nebude. Teď už je vlastně pozdě. Tak čekáme, co to druhé. Snesla ho až po devíti dnech. Je nás pár, co si myslíme, že ten čáp není Bukáček. I chování po příletu tomu nasvědčovalo. Ale jiní jsou zase přesvědčení, že to on je. No a Betynka mu ze začátku nenastavovala, tak je možné, že se to nepovedlo a doufáme alespoň v to druhé. Uvidíme.To by bylo až v červnu. Všude už jsou mrňata a my jsme pořád v čekárně.
Zdravím všechny, kteří nakouknou a přeji úspěšné přežití horkých dnů.
Zdravím všechny,
kočka modroočka,22. 4. 2026 23:44
co sem nakouknou.
Pakuško, už jsem na chatu v Nových Bukách. Jsem tam jako kočka Marie. V Třebíči už máme 5 vajíček. Pokud se všechny vylíhnou, rodičové budou mít co dělat, aby je všechny vychovali.
Re: Zdravím všechny,
kočka modroočka,23. 4. 2026 3:11Koukám, že jsem hnízdo napsala špatně. Jsou to Mladá Buky.
Re: Všechny vás
pakuška,3. 4. 2026 11:58
Paní Seržantová, užijte si Velikonoce v pohodě.
Jak jsou na obzoru prázdniny, jsou tu za chvíli Vánoce :)))
Čápi jsou krásní a inteligentní ptáci, ale někdy je ten jejich život komplikovaný. Bez kamer by leckoho ani nenapadlo, co všechno se mezi nimi může odehrávat za dramata. Člověk jede např. po D4 (Milín) a netuší, co za čapí dramata se odehrává pár metrů od něj. Zkuste taky nakouknout;)

Přeji klidný letní den, pokud nahlídnete za veder
pakuška,20. 6. 2026 8:48